Teave

WC-pott ei ole prügikast

Kanalisatsioonitorud on mõeldud selleks, et juhtida ära vett, reovett ning tualettpaberit. Kõik muu tekitab kanalisatsioonitorustikus ummistusi – rasvad ning õlid muutuvad tahkeks ja näiteks salvrätikud tekitavad kanalisatsioonitorustikku tihke tropi. Ummistused takistavad reovee edasivoolu torustikus ning seetõttu tungib reovesi välja kõige madalamatest kohtadest nagu keldrid ja kaevud. Nii satubki reovesi kõnni- ja sõiduteedele ning aedadesse. Ummistuste ning nende tagajärgede likvideerimine on kulukas ja aeganõudev.

MIDA SAAD TEHA SINA?

Veendu, et kanalisatsiooni satub ainult vesi, reovesi ning tualettpaber.

VISKA PRÜGI PRÜGIKASTI!

Kõik olmejäätmed nagu näiteks hügieenisidemed, kondoomid ja suitsukonid viska alati prügikasti!   Vetsupotti ei sobi visata ka köögipaberit ning pabertaskurätikuid. Selleks, et ei tekiks jäätmetega probleeme, soovitame tualetti ning vannituppa asetada prügikastid.

Kui WC juhtub ummistuma, siis esimese päästevahendina kallake WC potti kuuma vett ning kasutage kummist pumpa. Keemilised torupuhastajad on küll tõhusad, aga sisaldavad tihti väga mürgiseid kemikaale, mille eemaldamine veevärgist on ääretult keeruline.  Õigesti käitudes astute tubli sammu puhtama keskkonna poole.

OHTLIKUD JÄÄTMED

Aegunud ravimid, kemikaalid, happed, lahustid jpt – kahjustavad tervist ja keskkonda! Seetõttu ei tohi neid mingil juhul visata kanalisatsiooni, panna prügikasti, põletada ega loodusesse paigutada! Ohtlikud jäätmed vii spetsiaalselt selleks ettenähtud kogumispunktidesse.

Lisaks ohtlike jäätmete kogumispunktidele, saad ravimid viia ka apteeki. Ravimiseaduse alusel on apteekidel kohustus tasuta vastu võtta iganenud või kasutuseta jäänud ravimeid. Vanad patareid vii selleks ettenähtud kohta. Vastava märgistusega kastid leiad nii suurematest kaubanduskeskustest kui ka elektroonikapoest.